Вже понад двісті літ могуттям слова і глибинною правдою твори Тараса Григоровича Шевченка розбуджують історичну пам’ять його нащадків, плекають та згуртовують наших сучасників, єднаючи наше минуле, сучасне і майбуття.
Життя та творчість Великого Тараса є живильним джерелом натхнення для багатьох поколінь творців.
Незвичайні картини сучасного художника Олега Шупляка , написані за мотивами творів Великого Кобзаря, представлені працівниками бібліотеки Ржищівського індустріально-педагогічного технікуму на виставці, присвяченій 205 –й річниці з дня народження поета. Двовзори – саме так називає власні картини з подвійним, а то й потрійним змістом Олег Шупляк. Кожна картина художника, на якій зображено самого Тараса чи персонажів його творів, складається з окремих дрібних деталей, які доповнюють портрет, поєднує обличчя і сюжет і завдяки цьому легко читається. Дивишся на таке полотно… Красиво! Наче милуєшся пейзажем, аж раптом помічаєш очі, що дивляться на тебе з картини. Мурашки пробігають по шкірі, чи не так? Потрібно оцінити креативне мислення митця, звичайними його роботи точно не назвеш. Кожнісінький сюжет в його руках перетворюється на казковий світ, завдяки оптичним ілюзіям, художнім обманам зору, іграм розуму.
Захоплено сприймаються відвідувачами експонати виставки. Тим більше, що тематика зображуваного дійсно тісно поєднує наше минуле і сьогодення . Характерно, що перша картина-ілюзія Шупляка вийшла з-під його пензля в 1991 році. Це був портрет Тараса Шевченка під назвою "Кобзар". Чому саме Тарас Григорович? Олег розповідає, що малював її в час, коли Україна нарешті здобула незалежність. Всіх сповнювали радість та надія на кращ е. "А хто, як не Шевченко, стільки мріяв про незалежність?" - каже художник.
Під час Майдану художник підхопив хвилю і створив картину-ілюзію про українську революцію, використовуючи свою особливу техніку. Ідея зріла цілу зиму, а втілилась у реальність всього за кілька тижнів. На фоні шин, барикад і повстанців можна побачити портрет Тараса Шевченка.
Вдивляючись в картини Олега Шупляка, завжди намагаєшся віднайти щось приховане, щось загадкове і таємниче. А загадки люблять всі. Мабуть, саме тому ми з таким захопленням насолоджуємося його роботами.
Л.І.Москаленко, завідувач бібліотекою РІПТ