ВІЧНЕ І ЖИВЕ ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО
У понеділок, 9 березня, Україна відзначила 206 день народження Тараса Шевченка — поета, художника, мислителя.
Життя поета було не простим: 24 роки Тарас був кріпаком, 11 років перебував під слідством, на військовій службі, у засланні, і лише 12 років життя був відносно вільною людиною.
Дослідники творчості Шевченка стверджують, що він за життя намалював 1300 картин, портретів, малюнків, офортів, ескізів тощо, з яких дійшли до нас близько 800 робіт.
Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу.
Перша збірка віршів вийшла в 1840 році з назвою Кобзар.
У 1845 році він написав “Заповіт”. Вірш мав і має великий вплив на українську культуру, зокрема, був покладений в основу музичних творів низки композиторів, активно використовується в культурному житті, переведений на понад 150 мов народів світу. А в засланні, у 1847 Шевченко написав один зі своїх найвідоміших творів — “Садок вишневий коло хати…”
11 березня 2020 року в бібліотеці Ржищівського індустріально-педагогічного фахового коледжу відбулися літературно-музичні читання «Вічне і живе Шевченкове слово», присвячені 206-річниці від Дня народження Т.Г. Шевченка.
Прозвучали поезії Кобзаря, пісні на слова Шевченка.
Цікавою була розповідь Антоніни Іванівни Литвин-українського етнографа,поетеси, нашої землячки.
В кінці зустрічі всі присутні заспівали « Реве та стогне Дніпр широкий».
Літературно-музичні читання підготували та провели вчитель української мови та літератури Оністратенко Л. С. та бібліотекар Москаленко Л.І.